Článek

NOVÁ HUDBA NA RADIU 1

Radio 1 každé dva týdny přináší výběr nejzajímavějších hudebních novinek, které se objevily ve vysílání .

Následující singly a skladby z právě vydaných desek byly za posleních čtrnáct dní demokraticky navrženy naším více než stohlavým kolektivem:


Aleksandir – HEARTH SONG (ft. Ola) / na začátek si dáme řádně emotivní taneční trek, kterej se nebojí střídat tempa i nálady. spoko josef.

Alice Glass – Drown (ft. Jupiter io) / rao zase přispěchal s parádně nakreslenou předělávku hiťáku od smashing pumpkins. 

Antenna – Lost / přihodil k tomu i tyhle fantastický kytary z austrálie. nová serfovina, životní energie na rozdávání atd.

Arooj Aftab – Raat Ki Rani / ve studni pochopitelně téměř všade. hudební zosobnění chuti umami a nádherná skladba o výjimečných bytostech. pákistánská umělkyně klasicky zandala.

BAD OMENS x HEALTH x SWARM – THE DRAIN / wlado přispěchal s pořádnym kytarovym tlakem. industriálek a milé melodie, jak to známe a máme rádi.

Bakar – React / dan w dodal sebereflexivní song našeho oblíbenýho londýnskýho modela a hudebníka. klid v žilách a jistota v harmoniích.

Basile3 – Love Machine (ft. Daisy Ray) / josef přihazuje supr hravou hopsačku lásky. lomený skotačení a kvalitní klubovka z francie.

Big Miz, Bemz – Glass In My Hand / žof navazuje na návštěvu klubiku a přichází se skleničkou v ruce. chicagskej housovej rukopis v manchesterskym twistu. 

BIG-BRAVE – quotidian: solemnity / jana ježková zde prezentuje radikální zkreslení ve formě kanadský hlukařiny. formativní zážitek!

bluebox – Not right now / všechny barvy jemných rytmů a příhodných cinkrlátek. dan w dodává expertízu v tomto oboru. samplujeme jako o život.

Bruk Rogers – South Facing (ft. Ishfaq) / pořádnej broken beat nám nachystal tom nawar. irskej producent z londýna má venku novou desku, do který se náramně propadá.

Crumb – The Bug / společně s danem w ceníme tuhle unikátní bostonskou partu. psychedelicky filmové.

DEBBY FRIDAY – To The Dancefloor / a zase ten parket s žof. přímé instrukce vykládá báječná hudebnice z toronta.

Dim Fumes – Bright Spots / velmi zajímavá kombinace tribálních bicích, euforických synthů a popových vokálů. trio z berlína vydává na pražskym labelu a josef vřele doporučuje.

Elderbrook & George FitzGerald – Glad I Found You / tak u těhle pardálů už asi víte, co čekat, že jo? melodické brouky do hlavy nasadil dan w.

Fat Dog – Running / velkej londýnskej objev velmi těší mě i bambiho, kterej v tom slyší jeho milovaný scooter. ovšem přejetý mamutim buldozerem značky fontaines d.c.

Fine – Days Incomplete / františek nalil do studny skvělou kodaňskou písničkářku, která spolupracovala třeba s erikou de casier, nebo two shell. řezavé i hladivé zároveň.

Florist – Riding Around In The Dark / jooo, tenhle indie horor film (i saw the tv glow) si načachroval velmi solidní ostéčko. třeba i tuhle brooklynskou nádheru. kdo se bojí tmy?

Forest Swords – Torch / mike.h ví a nahazuje skvělého liverpoolskýho hudebníka, který už si zase nahrává desku v opuštěnym skladu. rozlehlý a působivý.

Ghostly Kisses – Carousel / nedávno vystoupila v praze a teď si tahle kanadská hudebnice pomalu nabíhá na desku. josef vypichuje tuhle mile vygradovaný kolotoč.

Gidge – Gausta / z podobný složky pana sedloně je i tohle švédský elektronický duo. heavy job tentokrát zastupují nasekaný vokály kolegyně z labelu.

Harry Rodger – Proud (ft. Delphi) / tuto chlapík z manchesteru umně moduluje syntézu a stříhá sampliky. song v předpremiérce sehnal dan w.

Hinds, Beck – Boom Boom Back / spíš bum bum beck? španělský indiepopový duo se tady nečekaně propojilo a je to vlastně velmi příjemný a lehoučký.

HOMESHAKE – Nothing 2 See / tom nawar nahodil fantastickej první singl z nový desky(a už druhý letos!) kanadskýho producenta. velmi hladké.

Chambray – At All Times / dan w pouští house a ghetto house na hrad. berlínský producent okamžitě nastavuje letní režim. 

Ikonika – Details / tuhle báječnou londýnskou producentku svorně doporučujou josef s majkem. precizní práce s beatem a releasem tlaku. 

illuminati hotties – Can’t Be Still / kromě toho, že je sarah tudzin fantastická studiová inženýrka (ahoj grammy za boygenius), tak i určitým způsobem navazuje na hodnoty stevea albiniho (rip). krásně je to pak slyšet na jejich vlastních písničkách. silná věc!

Jelani Aryeh – Shudder / dan w nahodil báječnýho songwritera ze san diega. kurz návratů shoegazu a hlavně hezká písnička se skvělym zpěvem.

Joe Goddard – Moments Die (ft. Barrie) / tady se dan w shoduje společně s žofkou i vojtěchem. mistr svýho oboru a jeho zkušenej electropop plnej housovejch evokací. sentiment jako prase.

Joja – Ocean Deep / tuhle trochu těch podmořskejch lámanců za přispění zářezů smyčců a procítěnýho zpěvu, tak je to dle dana w správně.

Jon Hopkins – RITUAL (evocation) (ft. Vylana, 7RAYS, Ishq, Cherif Hashizume) / tahle samozřejmě ze všech možnejch stran. jon v sobě vyhledává vnitřní rituály a nechává se jima vést. je to táhlá ceremonie za možností opravdovýho sebepoznání. asi.

Kara Jackson – Right, Wrong or Ready / báječná americká hudebnice a hlavně ceněná básnířka tu předělává folková klasiku ze šedesátejch let. prej tím otvírá svý koncerty a to já bych rozhodně teda s raem zašel.

Kendrick Lamar – euphoria / uuuuu, tvrdá odpověď na drakeův diss track. rapový mistrovství v ryzí formě. bam.

Kevin Abstract – Tennessee (ft. Lil Nas X) / hodně očekávaná spolupráce přinesla svoje ovoce. fantasticky vystavěnej a chytlavej trek. čistá láska.

K-LONE – Give It Up / dougie představuje minimalistickou deep hauzinu, která nezapadne v žádnym středně klidňáckym setu. startujte motory.

Louis Cole w/ Metropole Orkest & Jules Buckley – Things Will Fall Apart / zásadní jazzovej bubeník se s tím vůbec nemaže a na svůj novej trek si sezval rovnou celej orchestr. a neni to žádná pomalá tahanice, ale našláplej funkpopovej trek s rozmáchlejma smyčcema. velmi zábavné a josef se též usmívá.

Ludwig A.F. – Pippa / josef nahazuje srdeční tep milovanýho německýho producenta. tempo hezky do kroku a buildup jako dělanej k mentálním rachejtlím.

Luis León & Unseener – Concorde / od dana w tu ještě máme dva pány z peru, z nichž jeden momentálně žije v barceloně a ten druhej v seattlu. ale nic jim nebrání v tom valit dál elektroniku nakopnutou zvuky přírody. 

Lukrø x El Chico Callado – Choqewillka / dougie ví, který klubovky umí nejlíp sekat latinu! v tomhle případě se jedná o nekompromisně tribální údery, které si zamilujete.

Mabe Fratti – Kravitz / rao zde uložil fantastickou guatemalskou hudebnici, která nedávno vydala track s efterklang. deska se blíží a tohle je neskutečně dobrej teaser. tajemno a tenze jsou ta hesla.

Martha Skye Murphy – Pick Yourself Up / blíží se netrpělivě očekávanej debut týhle britský skladatelky. konečně. dejte si tohle jako neskutečně nervní a precizní upoutávku. osobitý a důležitý.

Maruja – Zeitgeist / šíleně alternativní kytary z manchesteru pocenil bambi. black midi nejsou jediný s ulítlejma dechama a ohromnym množství synkop.

Nilufer Yanya – Like I Say (I runaway) / dan w se shodnul s janou ježkovou na tom, že je to hit. ale koneckonců téměř všechno, co tahle britská hudebnice vydává je skvělý.

Overmono & The Streets – Turn The Page / jasně, že ve studně ze všech stran. právem. tlačba tlačba tlačba.

salute – saving flowers (ft. Rina Sawayama) / vídeňskej producent a skvělá japonsko-britská zpěvačka to všechno spojili do parádní tancovačky. 

Sex Week – Angel Blessings / řádný domácký polonaladěný kytary dělaj radost nejen danovi w. je to požehnáníčko.

Storefront Church – Coal / vojtěch nachystal děsivou podívanou s touhle kapelou z LA. drhnoucí smyčce jako od hitchcocka, psychotickej řev davida lynche a valící se krev mistra carpentera. 

Supercrush – Lost My Head / ježiš to je pohoda. song jako z roku 1994 nebo 2001. revival jako hovado, ale hrozně příjemnej a jednoznačně hitovej. bacha na ten refrén. zakousne se hluboko.

Teen Daze – Back yard (ft. Andy Shauf & Sam Wilkes) / ha, tuhle kanadskej producent kdysi dělal klubovky. to už je dávno pryč. je tu písničkařina jako řemen. tak jo, pohoda.

The WAEVE – City Lights / jerry je velmi spokojený s novym singlošem grahama coxona a rose elinor dougall. v něm si nejen nahráli všechny nástroje sami, ale taky pějí ódu na světla města. ty dokážou i z těch úplně nejobyčejnějších okamžiků vytvořit tajuplný příběhy. 

CZ/SK
==============================

A)TÝM – PRÁVEM / dva adamové zasahujou v právu. kato a rest vyvalili společnou desku a maj co říct.

buchty/nouze – táborák / báječnej kytarovej objev evokující přelomovost sonic youth. opečte si buřtika.

FVLCRVM, Terra, BoLs sLoB – Divine   w u @ / nečekaná spolupráce, která ústí ve fantastickej trek. kde jste? kurýra už máte před vchodem!

God and Eve – Vždy keď zomrie človek zomrú traja / nepopsatelný duo ze slnko records vydalo úžasnou desku, kterou otvírá právě tenhle sladkobolnej song s krásnou melodickou linkou.

Hippie Chippies – Rehab / ryzí amerikana v český kotlině. buďte opatrný s těma návykovejma látkama, omezte ty kafíčka.

Jana Kirschner – Mám pocit / obyčajnosti je jednoznačně neobyčejný album a jana kirschner i nadále vládne scéně. mám ten pocit teda.

Kluci z garáže – Nechci slyšet nic / toyota vangelis, bols/slob a sxilence jsou kluci z garáže. venku maj debutový epko a je to precizní písničkařina rok 2024. 

Manon Meurt – Peony Garden / klasicky monumentální album maj venku experti na výpravnost ve zvuku i sdělení. tentokrát ještě hravější ve zvucích a v prostředcích, jak toho dosáhnout. rozbalte si.

mezi patry klid – Náměstí 5. května / prej trapfolk, ha! velkej debut letoška a fantasticky nezařaditelnej mix písniček, skřípanců a povídání. 

Sorry Holka – Zbytek / vynikajícně znějící kytary a pocta poctivýmu zkreslení. tak nasolte to kvákadlo hele.

The Ills – Very Weird Fishes / když jsme u těch poctivejch kytar, tak tahle slovenská postrocková matika jednoznačně vyčuhuje aj někam ven. hodně divný rybky tu máme v rybníčku.

Urbantramp – Boty toulavý / marek vácha je písničkář urbáního významu! nasazuje sedmimílový boty a provede vás jeho světem, kterej je zosobnění eskapismu. 

Vnitrublok – Pod nulou / lyrická výpověď ponoru do zásadního rozhodnutí. 

Vojtik – Vo svete morí oči zelené / power balada jak má být! myslím, že i ta lana by byla extra spoko. krásná píseň, jejíž refrén si budete stopro zpívat ve sprše. ještě několik let. 

Wodehn – CHERRYBL0SSM (we are SO back) (prod. kuriyai & kidu) / objev vinyly prokazuje svůj talent. aktuální nezávislej pop s dobrodružnou produkcí a skvělym zpěvem. a ta čeština do toho náramně sedí.

Aktuální nové singly připomínáme každou sudou sobotu od 17:00 do 20:00 v rámci pořadu „Nová hudba na Radiu 1„.

Pravidelné tři hodiny velmi čerstvých singlů, které pro vás vybírá kolektiv Radia 1.

reklama
reklama
reklama