Článek

NOVÁ HUDBA NA RADIU 1

Radio 1 každé dva týdny přináší výběr nejzajímavějších hudebních novinek, které se objevily ve vysílání .

Následující singly a skladby z právě vydaných desek byly za posleních čtrnáct dní demokraticky navrženy naším více než stohlavým kolektivem:


Allen Craig – Hyper Deep / na rozjezd si dáme na danovo doporučení nyc vibes v klidný tepačce. načítáme úvodní titulkovou sekvenci.

And Is Phi – There’s A / norsko-filipínská hudebnice má venku krásnou desku na pomezí soulu a rnb. josef z ní doporučuje toto zadumané áčko.

Anja Schneider – On My Mind (ft. Joplyn) / radiová kolegyně a mentorka taneční scény tu zkušeně sází poklidnej dancefloor. josefova jistota.

Annie-Claude Deschênes – MENACE MINIMALE / tak ale pozor, valí se na vás syntetická dystopie! rao vypíchl vynikající hudebnici z montrealu.

Architectural – Clothed In Light / mike nachystal minimal. španělskej producent začne opatrně a pak vás naseká do nudlí.

Astrønne – Reconnect / v kamerunu narozená pařížanka to klidní skrz skvělou akustickou písničkařinu. jiná kavárna!

Barry Can’t Swim – Tell Me What You Need (ft. just lil) / z vícero stran se sbíhají tipy na britskýho hudebníka. tu je veselá disco kopačka z lehkym dotekem sentimentu.

Basement Jaxx & 100 gecs – where’s my head at _ / na tenhle remix se nějakej čas čekalo. a stálo to za to. hyperneuróza se neztratí na žádnym dobrym večírku.

Because of Art – Tobes / dan s josefem svorně doporučujou tuto nekonfliktní elektronickou studánku. jasná oddychovka!

Belén Natalí – Jacarandá (ft. Ferran Palau) / dougie nahodil tenhle báječnej barcelonskej groove. jazz, soul a krásnej song. palmy v příjemnym vánku.

Clark – Vardo / pan mistr ještě uzavírá jednu etapu v rámci desky sus dog. tumáte přestupní song s neskutečnejma synťákovejma linkama..

Cortese – Motion Without Pain / příjemný bezbolestný pohyb vám přináší dan formou dua z manchesteru. 

Darksoft – Yesteryear / totál příjemný americký kytárky dovalily z vícero stran. neni co řešit.

David Allred – Hey Stranger (Take 2) / novej tejk na starší song v mega emotivnim provedení hlas + klavír. 

Fabiana Palladino & Jai Paul – I Care / vojtěch vajbí nad návratem kultovní postavy jinýho rnb. k tomu si přizval jako vokalistku dceru slavnýho baskytaristy a celý to tak krásně duní. 

Hinako Omori – cyanotype memories / londýnsko-japonská hudebnice zase staví nádherný vrstvy a koláže z hudebních žánrů i postupů. poddejte se (jako josef) neznámému a přijměte klid sama sebe.

Hovvdy – Jean / tak nějak jiný indiepopový duo z texasu je zpátky s báječně kostnatym songem. rytmy jako rozpadající se dětská stavebnice ftw.

Hugo Massien – Outer Reach / dan nahazuju britskou klubovou hvězdu, která tu míchá, cituji, „velké místnostní zlomy s citovým domem a rozviklanými dvojkroky“. no bublá to, co si budem povídat.

Hurray for the Riff Raff – Alibi / báječná písničkářka v žánru smutnýho country vydává další tráčky! a je to velmi dobře. to je zase krásnej doják.

Chinese Man – We’ve Been Here Before / peťa ludvíková ohlašuje návrat francouzskýho sarkastickýho kolektivu. hip hop, kterej tu byl a bude.

J Mascis – Can’t Believe We’re Here / juchu, bude nová sólovka! a ten chlapík furt píše moc krásný písničky, hele.

Jaakko Eino Kalevi – Drifting Away / báječný fin v groovy dreampopu vydává zítra novou desku. tak si dám jednu parádní ukázečku, ne?

Julia Holter – Sun Girl / písničková experimentátorka vás v tom nechá řádně vykoupat. tak se koukejte namazat aspoň padesátkou.

Kali Uchis – Te Mata / dougie nahodil již druhý singl z nadcházející zimní desky báječné zpěvačky, která bude tentokrát komplet španělsky. 

Leftwing Kody – Bring The Heat (Turno Remix) / rejvujeme rejvujeme! dan je v tomto dnes nekompromisní.

Lol Tolhurst, Budgie, Jacknife Lee – Ghosted At Home (ft. Bobby Gillespie) / filip týc tadyhle doporučuje novej projekt bejvalýho bubeníka the cure. bobby za voxem a je to teda tlačba.

Momma – Sunday / řádně zkreslený kytárky jsou třeba. toto je jistota z brooklynu.

Mount Kimbie – Dumb Guitar / samozřejmě ze všech stran. zas je tady máme a jsme velmi rádi.

Muanh, Jinku – Heart Is Racing / švédské rozverné beaty a pokojíčkový indýčko od dougieho. to je panečku háček jako brno.

Omni – Exacto / skvělej kytarovej tip od františka. nasekaný kytary z atlanty.

POiSON ANNA – iMPOSSiBLE / a od franty ještě rovnou další top doporučko. nový britský hlas a blend všemožnejch žánrů do současnýho zvuku se skvělou příměsí bezvěkosti.

Principles Of Geometry – Kidsangls / tuhle máme ještě jednou sympatické IDM od majka z francouzska. 

Robert Dietz – Crop Circle / sam z breakbeat conference dohazuje tuhle pána z německa s velmi distingovanym přístupem k beatu. 

Selvagia – Pakatun (DNGDNGDNG Remix) / dougie nasypal řádná peruánské remixování a fantastickej elektronickej blend přímo do komory. máme příjemno. 

Sheer Mag – Playing Favorites / yes, s raem jsme zajedno. tohle nový 70s kytarový retro nikdy nezklame. skvělej song.

Shrimpnose – Love on Loan / wlado doporučuje singl, josef celou desku. rapík, či chillwave, či beats z minneapolis. dle chuti chutí.

Shygirl – thicc / nedávno musela rušit tour, ale naštěstí hudba furt chodí ven. tady tentokrát nečekaně nekompromisní dancefloor banger pro šecky.

Sinkane – Everything is Everything / a co na to everything everything? ceněný sudánsko-americký ahmed v nádhernym vysokorozpočtovym zvuku.

Susanne Sundfør – blómi (edit) (live) / peťa ludvíková ještě jednou doporučuje živý provedení výborný norský hudebnice. hlas jako zvon!

The Smile – Wall Of Eyes / jo jo, blíží se deska. tady podvratně klid v neklidu. bytí v nebytí. barvy v černobílu atd atd.

Titanic – Anónima (ft. I la Católica & Mabe Fratti) / rao sází velmi zajímavý hudební propojení. bezesporu extatické!

Tom VR – GPS says I’m flying, so I guess I am / trek se skvělym názvem a ještě lepšim zvukem doporučil joska. rozcinkané až běda.

Tourist – EST / britský producent staví novou desku na disorientaci, ale přece pozitivní jistotě. tento trek to jenom stvrzuje. 

Tycho – Small Sanctuary / starej známej scott hansen, to je taky jistota, že jo. josef i ostatní potvrzujou a tu je jeho elektronická stránka.

Vegyn – Halo Flip (ft. Lauren Auder) / ve studně z vícero stran. fantastickej zvukovej a písničkovej experiment. sound design první třídy drazí.

Voxtrot – New World Romance / hele jsou to prej americký hvězdy žánru, co si řiká blog-rock. tak schválně. za mě hodně mountain goats a dost hezký.

Warhaus – Popcorn (ft. Sylvie Kreusch) / tak s timhle hlasem se prodá i návod na přípravu popcornu. což tohle v podstatě je. tak jo, poslouchám a chystám pánev.

Yaeji – easy breezy / včera vystoupila v roxy a dnes ji máme tady. korejsko-americká hudebnice a její silný mix inspirací. povznášející věc.

Yaya Bey – the evidence / studna pukla nadšením! yaya z brooklynu má venku novou hudbu! a je to teda fakt skvělý, hele.

zzzahara – idk how to luv / a na závěr nám přihodí love letter františek. vypíchl hudebnici z LA a její báječnou pokojíčkovou práci.

CZ/SK
==============================

Annet X & NobodyListen – VRSTVY / společná domácí práce přinesla svoje ovoce. silný vrstvy současnýho rnb & rapu máte i dole v deskách.

Blind Künstler – Nobody Talks To Me That Way / rhys braddock a spol se zavřeli na kraví hoře a přináší vám brněnskou obdobu badalamentiho twin peaks. krásně podivné.

DASA – wife now / skvělá slovenská hudebnice vystřelila na scénu s nebývalym zvukem a sebevědomim. 

emotionally spoonfed – AMUSED / v podstatě už pokojíčková jistota ve formě dua, který nebere na žánry žádný ohledy. hit za hitem normálně.

Hard To Frame – Plastic Stars Above / plastový hvězdy a lomená elektronika v podání velký kapely. velkej zvuk zaručen.

Laokoon – Náš (ft. Slav) / vynikající desku maj venku rapový experimentátoři, tak sledujte tuhle ukázku. vizionářskej beat a fantastická flow hostující štěpána.

Lukas Midub – Chci být jen tak v prostoru / jen tak všechno sledovat zpovzdálí. to je sen lukáše v rámci jeho syntetický písničkařiny.

Mike Trafik – Dopamin árie (ft. 7krát3) / mike chystá velkou solovku plnou českejch hostovaček a štěpán to otevřel více než dobře. 

Tábor – Kaskády světla / silný sbory zašuměný folku ze země nezemě. petr pan by byl spoko.

Zuzana Kropáčová – Vlci mi to vzali / kvalitní folkovou píseň doporučil jirka šteffl. co vlci nevzali, to nám zůstalo.

Aktuální nové singly připomínáme každou sudou sobotu od 17:00 do 20:00 v rámci pořadu „Nová hudba na Radiu 1„.

Pravidelné tři hodiny velmi čerstvých singlů, které pro vás vybírá kolektiv Radia 1.

reklama
reklama
reklama