Článek Rozhovor

BESEDA U BIGBÍTU

Brodka na Besedě v Česku poprvé představí svou novinku Brut!

Brodka patří aktuálně k nejvýraznějším a nejotevřenějším polským umělcům. Máme obrovskou radost, že se nám ji na poslední chvíli podaří dovézt místo Black Country, New Road!

Během své kariéry se z mladé hvězdy televizní hudební soutěže dokázala proměnit v suverénní vývozní artikl polské nezávislé scény. Na průlomovou desku Clashes (2016) letos navázala deskou Brut, na níž stírá hranice mezi přírodním a syntetickým zvukem a je ještě angažovanější ve svých postojích a textech.

Ústředním tématem nového alba jsou otázky rasy, genderu či společenských rolí. „Na Brut popisuji častý konflikt mezi tím, jak nás lidé chtějí vidět, a tím, jací opravdu jsme,“ odpověděla v rozhovoru pro časopis Full Moon. Zatímco na minulé desce jisté emancipační momenty byly zaobaleny do spíše osobně spirituální roviny, na novince šla Brodka s kůží na trh mnohem otevřeněji.

V Tasově u Veselí nad Moravou letos vystoupí špička tuzemské scény. Výčet takřka pěti desítek programových položek mimo už ohlášené Zvíře jménem Podzim, Zrní nebo Katarínu Málikovou doplnili Aid Kid, Fvck_Kvlt a další.

Základní akcent ovšem pořadatelé Besedy tradičně kladou na inspirativní umělce z obou zemí naší bývalé federace. „Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu,“ dodává Pavel Uretšlégr, ředitel festivalu a současně jeden z dramaturgů. „Klíčový je pro nás také komfort návštěvníků a atmosféra v areálu. Do prodeje šlo 1500 vstupenek a je opět už téměř vyprodáno. Během prázdnin možná ještě nějaké vstupenky uvolníme, ale půjde spíše jen o symbolické množství,“ doplňuje Uretšlégr.

Osmadvacátý ročník Besedy proběhne 6. a 7. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou. Na třech scénách se představí padesátka účinkujících, dále na festivalu zahrají např. také B4, Katarzia, post-hudba, sinks, Hrubá hudba, Freakin’ Disco, Mutanti hledaj východisko, Severní nástupiště, Decultivate, Viah, Rouilleux, Tamara, Matka, HRTL, Gospel of the Future, Dokruhu nebo Člověk krve. Své zástupce na festival doveze i Startér Radia Wave adalší umělci vystoupí v rámci ostatních programových bloků, tradiční Soutěže písničkářů a tzv. Apollónovy návštěvy.

DALŠÍ INFO: https://besedaubigbitu.cz/,facebook.com/besedaubigbitu

UDÁLOST: https://www.facebook.com/events/383336215703916

Předprodej na Besedu u Bigbítu probíhá v sítích GoOut

Rozhovor

3.8.2021 17:00

V úterý v pět si o festivalu Beseda budeme povídat se Zdeňkem Neusarem.

reklama
reklama
reklama